Kurzy grafiky Akce a soutěže Domů

Dodržujme jisté grafické zásady

Dodržujme jisté grafické zásady

Pokud chceme začít s grafikou, měli bychom dodržovat určité zásdy. Jelikož si často prohlížím prezentace hráčů Howrse, někdy se nestačím divit,co dokáže s mýma očima udělat obrázek plný nesmyslných proužků. Velmi častým problémem bývá i špatně navolené či sladěné barvy,poté se v prezentaci, nebo v jakékoliv jiné grafice nedá vyznat a návštěvník vaši stránku opustí, což přeci nechceme ne? V tomto článku si můžete přečíst základní pravidla pro práci s barvami a vůbec s grafikou obecně tak,aby k vám přišlo co nejvíce návštěvníků. :)

Nepřepisovací prezentace

Opička1

Opička1 - malý"Tvůj text" je jen ukázkový, na vyžádání změním.Jen nezapomeň napsat i text.

Grafické programy

Grafické programy

Každý ke grafice používáme nějaké grafické programy,uvaděli jsme si některé i v článku "Co by měl mít každý dobrý grafik". Je jich spousta a každý máme jiný vkus a schopnosti pro práci s jednotlivými programy. V tomto článku vám představím programy nejčastěji používané uživateli, mé názory na ně,doporučení,klady/zápory apod. Budete mít i prostor pro diskuzi. :)

Nejčastější pojmy používané v grafice

V tomto článku si probereme veškeré pojmy užívané v grafice, pojmy v HTML si uvedeme v dalším článku. Určitě se někteří z vás setkali se slovíčkem,jehož význam vám zůstal skryt. ;)

Slovníček

Co by měl mít každý dobrý grafik?

Co by měl mít každý dobrý grafik?

Určitě jste tady všichni pro to,abyste se naučili některé základy a postupem času i složitější věci ke grafice. Něco ale určitě potřebujete k tomu,abyste měli vše na svém místě, neměli v ničem chaos a dokázali najít to,co potřebujete,hledáte a nemáte binec v počítači. :D

Co je to grafika?

Co je to grafika?

Spousta lidí či hráčů právě z Howrse.cz by rádo umělo grafiku. Většina z nich ale nemá přesně ponětí o tom, co to vlastně grafika je. Je to umění, obor, či běžný koníček vzniklý někde ve světě v (ne)dávných dobách? Také je hlavním rozdílem mezi pojmy „Počítačová grafika“ a „Grafika“.  V dnešním článku si to vše postupně vysvětlíme. Za zpracování děkuji Milanu Kovaříkovi.

1